اکانت پرمیوم

اکانت وی ای پی فیلم و سریال

دانلود رایگان فیلم

تالار گفتگوی یک فروم

راهنمای نصب و رفع ارور بازی های کامپیوتر

شروع موضوع توسط admin ‏23/3/16 در انجمن راهنما ی نصب و رفع ارور بازی ها

1. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    شما اول باید بازی را از سایت دانلود کنید کهتوصیه می شود با نرم افزار های مدیریت دانلود این کار را انجام دهید اگر ندارید بعضی از آن ها را در زیر قرار داده ایم.
    برای دانلود اینجا کلیک کنید
    بعد از دانلود حالا باید بازی ها را ز حالت فشرده خارج کنید که :
    1. 7-zip و winrar برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده
    برای پیوستن فایل ها به یکدیگر بعد از باز کردن نرم افزار HJSplit روی join کلیک کنید سپس در قسمت input اولین فایل (مثلا 001) را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا فایل ها به هم متصل شوند. البته با نرم افزار 7zip هم این کار امکان پذیر است.
    -بعضی بازی ها دوبار نیاز به اکسترکت کردن دارند که به دلیل کم حجم کردن بازی ها و راحت تر شدن دانلود است،که معمولا بعد از اولین اکسترکت تعداد زیادی فایل با حجم 100 یا 200 مگ بدست میآید که شما باید با شروع ار فایلی که پسوندش r00 هست یکبار دیگه اکسترکت رو انجام دهید یا همه فایل هارو انتخاب کرده و اکسترکت کنید.مثل تصویر زیر

4.برای فایل هایی که بعد از دانلود فرمت آنها iso یا mdf/mds یا bin/cue هستند یا باید ازطریق ساخت درایو مجازی اجرا شوند یا اینکه روی دیسک رایت شوند

نرم افزار ultraiso برای رایت ایمیج بازی یا ساختن درایو مجازی

برای ساخت درایو مجازی پس از بازکردن نرم افزار کلید میانبر f6 را فشار دهید سپس در کادر image file به دنبال ایمیج بازی دانلود شده بگردید و آن را انتخاب کنید و در انتها mount را کلیک کنید حالا یک درایو جدید همانند dvd rom به my computer اضافه شده و باکلیک روی آن بازی را میتوانید نصب کنید

برای از بین بردن درایو مجازی بعد از زدن f6 در میط برنامه روی unmount کلیک کنید.پ

یا

برای رایت باری روی دیسک هم میتوانید از کلید میانبر F7 استفاده کنید.

نصب بازی های به صورت چند دیسکه:
    شما برای نصب این بازی های باید اول دیسک اول را به روش بالا نصب کنید و وقتی از شما دیسک 2 رو خواست دیسک دو را به روش بالا mount کرده و اوکی کرده کار بالا را فقط نرم افزار ultra iso انجام نمیده نرم افزار های بسیاری درایو مجازی می سازن که نمونه آموزششو در تصویر زیر می بینید.
    در آموزش بالا همان طور که مشاهده می کنید ایمیج دیسک به آدرس j: تعریف شده پس وقتی از شما دیسک بعدیو خواست آدرس درایوی که برای شما ایجاد شده رو باید بهش بدید و اوکی کنید شاید واسه شما D: باشه
    – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

آموزش تعمیر فایل های دانلود خراب

1.اگر در هنگام extract فایل ها از حالت فشرده با اخطار مواجه شدید و اخطار مریوط به یکی از پارت ها میشد حجم پارت را که معمولا 100 یا 200 مگابایتی هستند با دیگر فایل ها مقایسه کنید و در صورتی که حجم کمتر از دیگر پارت های هم حجم بود بد دانلود شده و مجددا باید دانلود شود

2.تعمیر فایل های خراب توسط winrar

برای اینکار ابتدا وارد نرم افزار winrar شده و فایل مورد نظر خود را در پنجره پایینی پیدا کرده و روی آن کلیک کنید سپس از منوی tools روی repair archive کلیک کرده و منتظر شوید تا فایل مورد نظر بازسازی شود حالا یک فایل جدید ظاهر شده که هم اسم با فایل های قبلی نیست و شما باید فایل قدیمی را پاک کرده و فایل تعمیر شده را به اسم فایل قدیمی درآوردید این در حالتی است که همه فایل ها را repair نکرده باشید اگر تمامی پارت ها را repair کنید احتیاجی به تغییر اسم نیست چون همه فایل های جدید به یک اسم هستند و میتوانید فایل های قدیمی را پاک کنید و پارت های جدید را از حالت فشرده درآورید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این هم چند نرم افزار مورد نیاز دیگه بای نصب و اجرای بازی

Games For Windows Live مورد نیاز برای اجرای برخی بازیها مانند GTA IV
    Net framework 3.5 FUll مورد نیاز برای اجرای برخی بازی ها
    DirectX 10 موردنیاز برای اجرای همه بازی ها
    Microsoft Visual C++ مورد نیاز برای اجرای برخی بازی ها
    AGEIA PhysX 9.10 مورد نیاز برای اجرا بازی های دارای Physx

فایل های Dll که هنگام اجرای بازی خطای میدن.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

راهنمای کلی نصب و رفع خطاهای بازی ها:
    1-اگر بعد از اکسترکت کردن بازی با تعداد زیادی از فایل های ناشناخته با پسوند 001 و 002 و… روبه رو شدید:
    برای به هم وصل نمودن پارت های دانلودی از برنامه HJSplit یا isobuster استفاده نمایید ، کاربری این برنامه بسیار ساده است ، پس از اتمام دانلود تمامی فایلهای مربوط به بازی، فایل اولی که دانلود کردید با پسوند .001 را از طریق منوی Join و سپس Input File وارد برنامه کنید ، برنامه به صورت خودکار فایلهای دیگر را شناسایی کرده و میتوانید بعد از چند لحظه فایل خروجی به صورت کامل دریافت می نمایید
    2- خطای openall32 : اگر در حین اجرای بازی با این خطا مواجه شدید باید نرم افزار OpenAl را دریافت نموده و نصب کنید
    3-اگر با خطای d3dx9 مواجه شدید باید جدیدترین نسخه دایرکت ایکس را نصب نمایید.
    4-فایل های با پسوند DMG چگونه باز میشوند ؟ :
    این پسوند فایل Image یک CD در سیستم عاملهای کامپیوترهای Macintosh است. شما با استفاده از برنامه ISOBuster می توانید این فایل را باز کرده و محتوای ان را ببینید.یا اینکه این پسوند را برداشته و پسوند iso را جایگزین کرده و سپس با نرم افزار های “الترا ایزو” یا “پاور ایزو” آن را باز کنید.
    5-چنان چه بعد از اکسترکت کردن فایل ها با تعداد زیادی از فایل های ناشناخته با پسوند r00,r02 ,… مواجه شدید این فایل ها را با روش شماره سه (در بالا) باز کنید.
    6-چنانچه هنگام اکسترکت کردن فایل های دانلود با ارور CRC failed in “…”. The file is corrupt رو به رو شدید :
    1-فایل مورد نظر را بار دیگر دانلود کنید
    2-بر روی فایل کلیک راست کنید و گزینه Extract to و در پنجره باز شده تیک گزینه Keep Broken … را بزنید
    7-فایل های با پسوند bin نوعی ایمیج میباشند که برای بازی کردن این فایل ها میتوانید از نرم افزار Virtual CloneDrive استفاده کنید.
    8-چنان چه در هنگام اجرای بازی با ارور orginal disk not found. please
    sure the orginal disk is inserted into a drive مواجه شدید از کرک موجو در فایل دانلودی استفاده کنید.کرک را در محل نصب بازی کپی کنید.
    9-چنان چه با ارور xlive.dll رو به رو شدید نرم افزار windows live را دانلود و نصب کنید
    10-چنان چه هنگام دانلود کردن یک فایل با ارور 503 Service Temporarily Unavailable مواجه شدید : تعداد دانلود همزمان شما از میهن دانلود بیش از حد مجاز میباشد .ابتدا دانلود های قبلی خود را تکمیل کنید و سپس به دانلود لینکی که این ارور را داده است بپردازید .
    11-چنان چه هنگام اجاری بازی با ارور c++ مواجه شدید نرم افزار سیستمی Microsoft Visual C++ Runtime
    را نصب کنید .
    12-فایل های با پسوند arc پسوند یک نوع فایل فشرده میباشد که با نرم افزار WinAce قابل اجرا میباشند.
    13-فایل های با پسوند mdf دارای یک فایل همراه با پسوند mds هستند.این فایل های مربوط به ایمیج میشود. این ایمیج مربوط به برنامه Alcohol 120% است.پیشنهاد میشود از برنامه Daemon Tools برای باز کردن و اجرا کردن این نوع ایمیج استفاده کنید.

آخرین ویرایش: ‏23/3/16
    Ghost Warrior از این پست تشکر کرده است.
  2. resef
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام
    من بازی شیف 1 رو از سایت شما دانلود کردم...بعد نصب وقتی میخوام بازی کنم وسط بازی میپره بیرون این ارور رو میده لطفا کمک کنید چیکار کنم

پیوست ها:

3. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    رو آیکون بازی کلیک راست کن و بعدش properties رو انتخاب کنن.از صفحه باز شده روی برگه compatibility رو باز کنن و از قسمت Run this program in compatibility mode تیک رو بزنن و از منوی باز شده تک تک ویندوز هارو رو انتخاب و تستکنن.ببین بازی درست میشه یا نه گزینه Apply رم حتما بزن

4. resef
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    همه رو امتحان کردم ولی باز همون ارور رو میده...فیلم اول بازی رو نشون میده بعد میپره بیرون

5. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    مشخصات سیستمتون ویندوز چند بتی و اینا؟

6. resef
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    کل مشخصاتش

پیوست ها:

• Captureh.PNG
      Captureh.PNG
      اندازه فایل:
      کیلوبایت 16
      نمایش ها:
      136
  7. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    در مورد این مشکل تا فردا پرسو جو می کنم تا اون موقع شما پیش نیاز های اجرای بازیتونو اپدیت کنید شاید درست بشه
    این روشم یک تستی بکن برو تو Documents وفولدر NFS SHIFT و فایل graphicsconfig.xml رو پاک کن قبل پاک کردن ازش کپی بگیر که اگه درست نشد برگردونییش سرجاش

8. resef
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    این روش رو انجام دادم باز همون ارور رو میده در ضمن با اینکه پاک بود ولی دوباره اومد همون فایل سرجاش

9. resef
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام
    بازی شیفت 1 کرک نداره؟؟؟؟فکر کنم با کرک مشکلش حل بشه

10. resef
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    واقعا که...3 گیگ الکی واسه ی بازی ک خراب بود هدر دادم دیگه جواب گو هم نیستین...بلد نیستین بازی نذارین همش خراب..3 گیگ حرومت باشه

11. masterchief
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    8
    counter strike global offensive رو دانلود کردم اجرا نشد بعد چند تا کرک دیگه امتحان کردم الان بازی فقط یه صفحه سیاه میاد و زود میره.لطفا کمک کنید.

12. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    این بازیتوسط چندین نفر اجرا شده و سالمه بازی اگه تو سیستمت اجرا نشه حتما کمبودی ار سیستم باید باشه نه بازی تو گوگل و یوتیوب سرچ کنین میبینن حتی کسانی که بازیو به صورت اورجینال یخریدند هم این مشکلو داشتند تازشم شما بابت دانلود بازی به ما پولی ندادید که حروم بشه این بازیو بازم میگم سالمه در ضمن برید سایتای دیگه بگید بازی اجرا نشد و خرابه ببینید اصلا جواب سلامتونو میدن یا نه جواب نهایی من به شما برید یوتیوب آموزش تصویری هست

13. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    تا وقتی اروری نده نمی تونیم بفمیم مشکل از کجای کاره

masterchief از این پست تشکر کرده است.
  14. resef
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    این بازی رو من 3 سال پیش با همین سیستم انجام دادم خیلیم راحت بود..در ضمن تازه کار نیستم بلدم چجوری نصب کنم بازی رو....بابت اون ارور هم سرچ کردم رو چند حالت این ارور رو میده...1-کارت گرافیک اپدیت نیست ک من دو روز پیش اپدیت کردم2 -بازی کرک نشده3_نرم افزارهای جانبی بازی نصب نیست و خیلی چیزای دیگه.... که من همش رو انجام دادم ب جز همین کرک با نرم افزارهای جانبی بازی....این فایل دانلود هم جز بازی چیزی دیگه ای نداره..اگه کرکی چیزی داره لطفا بگو..کلی تو گوگل گشتم کرک براش پیدا نکردم

15. masterchief
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    8
    فکر مشکل از کرک باشه چون این بازی کرک درست حسابی نداره من هر کرکی ریختم اجرا نشد.

16. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    اگه کرک بازی می خواید در بخش کرک درخواست کنید و بنویسید کرک فلام بازی موضوعش اگه پیدا کردم میزارم براتون

masterchief از این پست تشکر کرده است.
  17. ilghar
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    با سلام the application must exit immediately این مشکل رو چطور حل کنم؟؟

18. admin
    admin Rank
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    63
    معنی ارور شما اینه از برنامه باید فورا خارج شوید
    و چیزی به ما نگفته که مشکل از کجاستو چرا پس نمی تونم راهنمایی کنم مشکلمعلوم نیست از کجاست

19. ilghar
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    1
    تو بازی escape dead island اینطور میشه من خودمم موندم مشکل از کجاست

20. @omid
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    3
    با سلام و خسته نباشید با مبدل ps3 میشه بازی god of war3 رو روی کامپیوتر اجرا کرد